Úvodná stránkaVyhľadávanieMapa webuTlačČeskySlovenskyDeutsch
Cemix, s.r.o.
Certifikát Dôveryhodná firma
Nový vzorkovník fasád
veľkosť textu: menšiaveľkosť textu: strednáveľkosť textu: väčšia

Aktuality

Aktuálne ceny Penetrácií akrylát-silikón a silikát

18 / 04 / 2018

Dovoľujeme si Vás upozorniť, že v tlačenom veľkom cenníku Cemix na rok 2018 sú nesprávne uvedené ceny Penetrácií akrylát-silikón a silikát. V cenníku dostupnom našej www stránke sú už uvedené správne ceny.

ACTIVCEM
ACTIVCEM

ACTIVCEM

31 / 01 / 2018

NOVINKA firmy CEMIX Fasádna pastovitá omietka ACTIVCEM R a Z

Označenie výrobku: ACM-R, ACM-Z
Predstavujeme Vám novinku - pastovitú omietku ACTIVCEM zatieranú a ryhovanú, pre povrchovú úpravu stien a zatepľovacích systémov. Omietka obsahuje vysokopevnostné alkalivzdorné vlákna, odolávajúce mechanickému zaťaženiu, ktoré dodávajú omietke vysokú pružnosť. Ochrana proti tvorbe biotického napadnutia je riešená použitím zapuzdrených biocídov v mikrokapsuliach. Omietka bez problémov prekonáva nárazové a mechanické namáhanie a dlhodobo odoláva bežným vplyvom teplôt. Vďaka vláknam je fasáda chránená proti vzniku vlasových trhlín a napomáha prekrytiu prípadných mikroprasklín v podkladových vrstvách napr. pri nedokonalých prevedeniach stavebných detailov. Je ideálna pre objekty škôl, škôlok a používa sa v blízkostiach detských ihrísk, kde môže dôjsť k mechanickým poškodeniam od lôpt, úderov alebo iných predmetov. Je taktiež vhodná na všetky fasády bezprostredne súvisiacimi s komunikáciami, teda všade tam, kde v prípade bežných omietok môže prísť k poškodeniu v dôsledku vandalizmu. Inovatívna receptúra a zloženie omietky zabezpečujú ľahkú spracovateľnosť a atraktívny vzhľad štruktúry povrchu. ACTIVCEM sa vyznačuje vďaka použitiu typu spojiva, veľmi jemnou a homogénnou štruktúrou a na prvý pohľad atraktívnym povrchom. Zároveň poskytuje dlhodobú ochranu pred nežiaducim biologickým napadnutím fasády.
ACTIVCEM zaisťuje paropriepustný a vodoodpudivý povrch s vysoko mechanickou odolnosťou a pružnosťou. V bežných podmienkach sú odolné voči hubám, riasam a machom.
Omietka by sa mala dodať na celú stavbu naraz, aby sa zamedzilo vzniku farebných rozdielov pri jej doobjednávaní z inej výrobnej šarže. Pred nanášaním je potrebné overiť, na skúšobnej ploche, že rozmiešaná omietka zodpovedá zvolenému odtieňu.
Pastózne omietky Cemix ACTIVCEM zatieraná a Cemix ACTIVCEM ryhovaná je možné tónovať podľa vzorkovníku farieb Cemix dúhovo krásny, ktorý obsahuje viac ako 400 odtieňov.
Parametre:
Zrnitosť: R - 1,5; 2,0; 3,0 Z - 1,0; 1,5; 2,0; 3,0 mm
Spotreba: R - 2,2; 2,8; 36 Z - 1,7; 2,3; 3,1; 4,3 kg/m2
Hmotnosť: 25 kg
Paleta: 600 kg
Cenník:
Prevedenie Balenie Cena / balenie Cena / MJ
bezpríplatková 25 52,50 € 2,10 € / kg
príplatok I 25 60,- € 2,40 € / kg
príplatok 2 25 75,50 € 3,10 € / kg
Poznámka:
Pri vybraných odtieňoch omietok je podľa ich náročnosti na pigmentáciu účtovaný príplatok k základnej cene. Príplatkové skupiny sú uvedené v tabuľke a vo vzorkovníku farieb sú označené príslušným piktogramom. Všetky ostatné odtiene sú bezpríplatkové.

Aj zateplenie vyžaduje správnu starostlivosť

Aj zateplenie vyžaduje správnu starostlivosť

07 / 09 / 2017

Jedným z prvých krokov, ku ktorému pristupujú vlastníci bytov a nebytových priestorov v rámci obnovy bytového domu najčastejšie, je zateplenie obvodového plášťa. O tom, aké majú možnosti a ako by mali postupovať, sme sa porozprávali s Ing. Miroslavom Harasztim, konateľom firmy Cemix, s. r. o.

Omietka ako ochranný štít budovy

Omietka ako ochranný štít budovy

06 / 07 / 2017

Rozhovor s konateľom firmy Cemix,s.r.o. p. Miroslavom Harasztim na tému omietky.

Certifikát Dôveryhodná firma

Certifikát Dôveryhodná firma

27 / 02 / 2017

Certifikát Dôveryhodná Firma je vydaný len tým spoločnostiam, ktoré sa môžu pochváliť tým, že nemajú negatívne ohlasy od svojich klientov a obchodných partnerov. Certifikačný proces je založený na vyhľadávaní negatívnych recenzií na internete, k danej firme, pomocou ukazovateľa názorov.

Pamätný list udelený pri príležitosti 25 rokov zatepľovania na Slovensku

Pamätný list udelený pri príležitosti 25 rokov zatepľovania na Slovensku

14 / 09 / 2016

Združenie pre zatepľovanie budov udelilo našej spoločnosti Pamätný list pri príležitosti 25 rokov zatepľovania na Slovensku.

Cemix - nový partner Záhoráckej hasičskej ligy

Cemix - nový partner Záhoráckej hasičskej ligy

18 / 04 / 2016

Cemix - nový partner Záhoráckej hasičskej ligy, pre rok 2016

Stavebný trh s veľkým potenciálom

Stavebný trh s veľkým potenciálom

10 / 12 / 2015

Nestabilné podnikateľské podmienky v slovenskom stavebníctve nie je jednoduché ustáť. Miroslav Haraszti, konateľ spoločnosti Cemix, s. r. o., si myslí, že je preto veľmi dôležité stále sa zlepšovať, inovovať a snažiť sa vyvíjať nové produkty, ktoré budú pre zákazníkov ľahšie spracovateľné a zároveň si zachovajú vysokú kvalitu.

Prevádzka v období Vianoc 2015

Prevádzka v období Vianoc 2015

02 / 12 / 2015

Vážený obchodný partner, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 22. 12. 2015 bude z dôvodu celofiremnej dovolenky pozastavená expedícia z našich distribučných miest: výrobný závod Trebišov, výrobný závod Veľké Leváre, distribučný sklad v Žiline. Objednávky prijaté k 16. 12. 2015 do 15:00 budú vybavené do 21. 12. 2015. Objednávky doručené po 16. 12. 2015 sa budú vybavovať 7. 1. 2016. Od 7. 1. 2016 sme Vám plne k dispozícii vo výrobných závodoch s výrobou a v administratíve s objednávkami. Za pochopenie ďakujeme.

Nový vzorkovník <em><strong>CEMIX DÚHOVO KRÁSNY</strong></em>

Nový vzorkovník CEMIX DÚHOVO KRÁSNY

05 / 06 / 2015

Spoločnosť CEMIX uviedla na trh nový vzorkovník „Cemix dúhovo krásny“, podľa ktorého sa miešajú ušľachtilé pastovité omietky a fasádne nátery. Nájdete v ňom unikátny súbor odtieňov. Ich radenie je inšpirované prírodou, tak ako sa vyskytujú v podobe dúhy.
Nechajte sa okúzliť farebnou kombináciou pastovitých omietok či fasádnych náterov Cemix.


Staršie