Úvodná stránkaVyhľadávanieMapa webuTlačČeskySlovenskyDeutsch
Cemix, s.r.o.
ZPZ - Združenie pre zatepľovanie budov
Nový vzorkovník fasád
veľkosť textu: menšiaveľkosť textu: strednáveľkosť textu: väčšia

31 / 03 / 2010

Cemix THERM P PLUS SILVER

Zatepľovanie budov vonkajšími tepelno-izolačnými kontaktnými systémami ETICS sa stalo každodennou súčasťou stavebných prác. Aby však tepelno-izolačné systémy vyhoveli rastúcim požiadavkám na väčšiu energetickú úspornosť zatepľovaných budov a ďalším požiadavkám napríklad investorov a projektantov, je nutné ich priebežne vyvíjať a zdokonalovať. MARK

Spoločnosť Cemix, s.r.o. reaguje na tento trend novinkou, produktom ETICS Cemix THERM P PLUS SILVER. Tento systém vychádza z prevereného a certifikovaného (podľa ETAG 004) systému Cemix THERM P PLUS. Výhodou Cemix THERM P PLUS SILVER je použitie sivého expandovaného polystyrénu (EPS) s prísadou grafitu.Cemix THERM P SILVERPráve grafit spôsobuje sivé zafarbenie EPS, navyše obaľuje jednotlivé bunky polystyrénu a pôsobí ako miniatúrne zrkadlo, ktoré odráža teplo späť ku zdroju. Týmto sú dosiahnuté lepšie tepelno-izolačné vlastností sivého polystyrénu, a tak aj celého systému zateplenia.

Deklarovaný súčiniteľ tepelnej vodivosti sivého EPS λ = 0,032 W.m-1.K-1 a je o cca 20 % nižší, než hodnota bieleho EPS 70 F, kde λ = 0,039 W.m-1.K-1. Vďaka týmto lepším tepelno-izolačným vlastnostiam je pri zachovaní rovnakého tepelného odporu možné aplikovať o 20 % tenší izolant. Kde bola projektovaná hrúbka izolantu 10 cm, bude teraz postačovať 8 cm. A ak zachováte pôvodnú hrúbku navrhnutého izolantu, získate o 20 % lepšie tepelno-izolačné vlastnosti systému.

Úspora hrúbky izolantu vedie k finančným úsporám na doplnkových materiáloch použitých pri montáži ETICS. Pri montáži je teda možné použiť kratšie hmoždinky, zakladacie lišty a parapetné plechy menšej šírky a pod. Pri aplikácii izolantu s menšou hrúbkou bude tiež dosiahnuté menšej hĺbky ostenia a dôjde tak k úspore lepidla, stierkovacej hmoty, výstužnej tkaniny, penetrácie a omietky. Výhodou systému je tiež to, že pri aplikácii EPS dochádza vďaka jeho farbe ku zníženiu odrazu svetla, čo ocenia realizátori ETICS predovšetkým pri aplikáciách za slnečného počasia.

Zatepľovací systém Cemix THERM P PLUS SILVER je určený predovšetkým na profesionálne zateplenie stenových konštrukcií rodinných, bytových či panelových budov. Použiť ho ale môžeme aj na zateplenie budov priemyselných alebo administratívnych. Rovnako tak môžeme tento systém použiť na tepelné izolácie nízkoenergetických a pasívnych domov a aplikuje sa i v miestach, kde je potrebné minimalizovať hrúbku izolácie pri zachovaní izolačných vlastností, napríklad pri izolovaní častí fasády, kde vznikajú tepelné mosty.
Na lepenie izolantu a realizáciu výstužnej vrstvy sa v systéme používa osvedčený výrobok Cemix Lepidlo a stierkovacia hmota sivá 135. Na povrchovú úpravu je potom možné zvoliť akýkoľvek typ štruktúrovaných pastovitých omietok Cemix, ktoré sa vyrábajú v akrylátovej, silikátovej, silikónovej a tiež v silikónsilikátovej báze. Ďalej je možné vyberať zo zatieranej či ryhovanej štruktúry omietok, z rôznych zrnitostí a z veľmi širokej ponuky farieb, ktorá uspokojí každého zákazníka.

ETICS Cemix THERM P PLUS SILVER je vynikajúcou voľbou pre každého, kto požaduje vysokú kvalitu a nadštandardné vlastnosti systému za rozumnú cenu.