Úvodná stránkaVyhľadávanieMapa webuTlačČeskySlovenskyDeutsch
Cemix, s.r.o.
BISNODE - Monitoring platobnej morálky slovenských a českých firiem
ZPZ - Združenie pre zatepľovanie budov
veľkosť textu: menšiaveľkosť textu: strednáveľkosť textu: väčšia

31 / 03 / 2010

Cemix Lepidlo a stierkovacia hmota sivá COOL (135 s z)

Spoločnosť Cemix s.r.o., uvádza na trh špeciálny výrobok s označením Cemix 135 s z a názvom Lepidlo a stierkovacia hmota sivá COOL


Cemix Lepidlo a stierkovacia hmota sivá COOL (135 s z)        Cemix FASHION


Výrobok je súčasťou certifikovaných vonkajších tepelno-izolačných kontaktných systémov (ETICS) Cemix THERM P a Cemix THERM M a slúži na lepenie a armovanie tepelných izolantov v týchto systémoch. Lepidlom je možné lepiť a armovať ako izolant z polystyrénu, tak z minerálnej vlny. Okrem toho je výrobok použiteľný tiež ako vyrovnávacia stierka na betónové a omietkové podklady stien. Lepidlo je určené na ručné aj strojové spracovanie a je možné ho použiť v exteriéri aj interiéri.

Zásadným rozdielom oproti klasickému prevedeniu tejto hmoty je možnosť jej použitia pri nízkych teplotách. Lepidlo a stierkovaciu hmotu je možné nanášať pri teplotách vzduchu a podkladu už od +1 ºC do +15 ºC. Špeciálna receptúra tiež umožňuje pokles teplôt po nanesení hmoty až do -5 ºC. Takto je možné použiť výrobok v skorých jarných mesiacoch alebo neskoro na jeseň, kedy bežné lepidlá nemožno nanášať a tým predĺžiť stavebnú sezónu. Lepidlo tiež spĺňa technické kritéria smernice ETAG 004 - najprísnejšie požiadavky kladené na kvalitu týchto materiálov.


Výstavba v zimePred aplikáciou hmoty je nutné pripraviť podklad. Ten musí byť suchý, nosný, tvrdý, bez trhlín, zbavený prachu, mastnoty a ostatných nečistôt a nesmie byť zmrznutý. Podklad je v prípade potreby nutné upraviť systémovou penetráciou či kontaktným mostíkom Cemix.
Hmotu neodporúčame spracovávať pri teplotách vyšších než +15 °C, kedy môže dôjsť k rýchlemu zaschnutiu nanesenej hmoty na okraji stierkovaných plôch a zlému napájaniu materiálu. Pre aplikáciu pri týchto teplotách je určený klasický výrobok Cemix 135 s bez zimnej úpravy.

Výrobok namiešame tak, že suchú zmes vsypeme do predpísaného množstva vody, ktorá musí mať teplotu minimálne +10 °C, a dôkladne rozmiešame po dobu cca 3-5 minút na homogénnu hladkú hmotu. Pri lepení izolantu hmotu následne nanesieme na tepelný izolant murárskou lyžicou alebo zubovým hladidlom a izolant nalepíme na pripravený podklad.
Pri vytváraní armovacej vrstvy na povrchu izolačných dosiek nanesieme stierkovaciu hmotu v predpísanej hrúbke, do zarovnanej vrstvy vtlačíme armovaciu sieťovinu, ktorú prekryjeme a vyrovnáme ďalšou vrstvou hmoty. Takto pripravený a následne vyzretý podklad (1 mm hrúbky vrstvy = 1 deň zretia) slúži na nanesenie vrchnej omietky Cemix.

Cemix 135 s z je výborným riešením pri prácach za nepriaznivých klimatických podmienok a pri prácach v časovom tlaku. Hmotu ocenia ako profesionálne firmy zaoberajúce sa aplikáciou zatepľovacích systémov na veľkých objektoch panelových či bytových domov, tak menšie realizačné firmy či súkromný stavebníci, ktorí sa zaoberajú zateplením rodinných domov.