Úvodná stránkaVyhľadávanieMapa webuTlačČeskySlovenskyDeutsch
Cemix, s.r.o.
ZPZ - Združenie pre zatepľovanie budov
Nový vzorkovník fasád
veľkosť textu: menšiaveľkosť textu: strednáveľkosť textu: väčšia

31 / 03 / 2012

Novinky v sortimente Cemix v roku 2012

Vážení obchodní priatelia, spoločnosť Cemix, s.r.o. pripravila pre stavebnú sezónu 2012 niekoľko zaujímavých noviniek, s ktorými Vás, ako našich stálych obchodných partnerov chceme zoznámiť.

Nové výrobky

Zimná prísada COOL

Zimná prísada COOL

Ide o zmesovú vodnú disperziu glykolu a amoniaku medovitej konzistencie s typickým zápachom po čpavku v plastových nádobkách s uzáverom o hmotnosti 270 g. Obsah nádoby sa bezo zvyšku pridá k 25 kg pastovitej akrylátovej alebo silikónovej omietke a dôkladne premieša. Prísada urýchľuje proces schnutia a tvrdnutia vyššie uvedených omietok. Zimná prísada COOL tak dá omietkam rovnaké vlastnosti, ako majú omietky, ktoré boli upravené nemrznúcou prísadou priamo vo výrobe. Zimnú prísadu COOL je možné pridávať do klasických akrylátových a silikónových omietok dodatočne až na stavbe v závislosti od aktuálnej teploty a rozhodnúť sa tak o použití omietky podľa aktuálnej klimatickej situácie.

Fungicem

Fungicem

Prostriedok na odstraňovanie rias, machov a lišajníkov z napadnutých fasád. Koncentrát, ktorý je po nariedení vhodný na murivo, fasády, omietky, betón, pieskovec, prírodný kameň a pod. Je určený tiež na čistenie terás, ciest, schodíšť, náhrobkov, striech a pod. Používa sa v interiéri aj exteriéri. Má schopnosť hĺbkového preniknutia prípravku do ošetrovaných materiálov.  Zastavuje ďalší rast škodcov rastlinného pôvodu aj v škárach. Neobsahuje chlórnany (nevybieluje podklad). Výrobok nie je prevenciou, rieši len dôsledky biotického napadnutia. Dodáva sa v 5 litrovom balení. Riedenie a použitie podľa Technického listu.

Cemsill S

Cemsill S

Hydrofobizér minerálnych podkladov. Je určený k dosiahnutiu vodoodpudivosti podkladu (betón, pórobetón, tehlové murivo, prírodný a umelý kameň, minerálne omietky a farby a pod.) Po nanesení na podklad reaguje so vzdušnou vlhkosťou  a vytvára pevný nelepivý polysiloxan s hydrofóbnymi účinkami a zabezpečuje trvalú impregnáciu. Má vysokú prenikavosť do podkladu, extrémne vysokú odolnosť voči alkáliám a odolnosť proti posypovým soliam. Je ho možné použiť aj na čiastočne vlhké materiály (okrem podkladov sýtených vzlínajúcou vlhkosťou). Je vhodný na ochranu a reštaurovanie pamiatok, nemožno ho však  použiť na úpravu sadrových materiálov a omietok a farieb na báze umelých živíc. Dodáva sa v plechových 5 litrových kanystroch.

Cemix Lepidlo a stierkovacia hmota WOOD

Cemix Lepidlo a stierkovacia hmota WOOD

Špeciálna malta na lepenie a armovanie tepelno-izolačných dosiek (vrátane XPS a soklových dosiek) na drevokonštrukcie - možnosť lepenia na drevené, cementotrieskové a drevoštiepkové dosky. Vhodná tiež na lepenie tepelno-izolačných dosiek na bežné minerálne podklady.  Ako súčasť výstužnej vrstvy tvorí podklad pod finálnu omietku. Jednoducho spracovateľná, vysoko flexibilná hmota.
Pamiatkarsky program

Pamiatkarsky program

Vápenný pamiatkarsky prednástrek

Vápenná pamiatkarska omietka ručná

Vápenná pamiatkarska omietka strojová

Vápenný pamiatkarsky štuk

Čisto vápenné materiály bez obsahu cementu! Obsahujú pucolánové spojivo. Slúžia na omietanie interiéru i exteriéru historických stavieb.

Vápenné pamiatkarske omietky budú predstavené v priebehu roku 2012.