Úvodná stránkaVyhľadávanieMapa webuTlačČeskySlovenskyDeutsch
Cemix, s.r.o.
ZPZ - Združenie pre zatepľovanie budov
Nový vzorkovník fasád
veľkosť textu: menšiaveľkosť textu: strednáveľkosť textu: väčšia

01 / 04 / 2013

Novinky v sortimente Cemix v roku 2013

Vážení zákazníci, dovoľte nám predstaviť nové výrobky, ktoré sme začlenili do sortimentu s platnosťou od 1.4.2013.

Nové výrobky

Murovacia malta 15

Cementová murovacia malta určená na murovanie obvodových, nosných i deliacich stien a priečok, komínových telies z bežných murovacích materiálov (plných i ľahčených tehál, tehlových a betónových blokov, tvárnic a pod.). Nie je vhodná na murovanie stavebných konštrukcií z pórobetónu, sklenených tvárnic, sadrových prvkov ani na škárovanie muriva.

Murovacia a škárovacia malta pre lícové murivo 15 farebná

Malta na murovanie a súčasné škárovanie lícového (pohľadového) muriva v jednej pracovnej operácii. Ideálna na klinkre, lícové a vápennopieskové tehly, štiepané betónové bloky a pod. Nespôsobuje výkvety na povrchu murovacích materiálov (prvkov). Dodáva sa v 7 farebných odtieňoch.

Malta na lepenie a pokládku prírodného kameňa

Cementovosivá malta na pokládku alebo primurovávanie a súčasné škárovanie prvkov z prírodného a umelého kameňa alebo tehlových prvkov vo vonkajšom aj vnútornom prostredí. Pokládka dlažieb do hrubého maltového lôžka 20–40 mm na podlahách, terasách, podestách, nášľapných plochách schodíšť a pod. Vhodná aj pre primurovávané obklady stien (napr. soklové časti budov). Zloženie obmedzuje tvorbu výkvetov.

Sadrová omietka filcovaná

Na jednovrstvové omietanie všetkých klasických stavebných materiálov vo vnútornom prostredí, strojové, prípadne ručné spracovanie. Vhodná na povrchové úpravy vnútorného ostenia okien po ich výmene. Možnosť aplikácie vo väčších hrúbkach. Skrátenie doby zretia oproti klasickým jednovrstvovým omietkam (predovšetkým pri nízkej relatívnej vlhkosti vzduchu). Povrchová úprava filcovaním.

Sadrová omietka gletovaná

Na jednovrstvové omietanie všetkých klasických stavebných materiálov vo vnútornom prostredí, strojové, prípadne ručné spracovanie. Vhodná na povrchové úpravy vnútorného ostenia okien po ich výmene. Možnosť aplikácie vo väčších hrúbkach. Skrátenie doby zretia oproti klasickým jednovrstvovým omietkam (predovšetkým pri nízkej relatívnej vlhkosti vzduchu). Povrchová úprava gletovaním.

Lepidlo FLEX KLASIK +

Flexibilné cementové lepidlo C2TE na lepenie všetkých typov keramických obkladových materiálov a dlažieb vrátane materiálov s extrémne nízkou nasiakavosťou napr. vysoko spekaných dlaždíc. Aplikácia vo vnútornom aj vonkajšom prostredí na bežné aj problematické povrchy. Vynikajúce na podklady, pri ktorých dochádza k rozmerovým zmenám v dôsledku veľkého tepelného pnutia (napr. pri vykurovaných keramických podlahách alebo na oslnených terasách). Vhodné na staré obklady a dlažby, betónové prefabrikáty, liaty železobetón, sadrokartón, drevotrieskové, cementotrieskové dosky a pod.(plochy je potrebné vopred ošetriť Spojovacím mostíkom Cemix). Jednoduché spracovanie, znížený sklz, predĺžená doba zavädnutia, vysoká stálosť a pevnosť, mrazuvzdornosť a flexibilita.

NANOCEM - samočistiaca omietka

Paropriepustná bezúdržbová omietka pre lokality s veľkou prašnosťou a znečisteným ovzduším. Omietka sa vyznačuje samočistiacim efektom, teda vysokou odolnosťou proti znečisteniu povrchu a tým aj predĺženou estetickou životnosťou farieb. Je prirodzene fungicídna, teda vysoko ekologická s vysokou odolnosťou proti hubám, machom, lišajníkom a riasam. Vynikajúca ako povrchová vrstva všetkých typov ETICS, predovšetkým s izolantom z MW a sanačných omietkových systémov Cemix.

Betón - Kontakt

Na úpravu nosných betónových podkladov pred aplikáciou strojových jadrových a  jednovrstvových vápennocementových aj sadrových omietok. Po vyschnutí výrazne zvyšuje adhéziu následných vrstiev. Dodáva sa v modrom farebnom odtieni

REGOCEM - Regulátor nasiakavosti

Na úpravu nasiakavých podkladov z pórobetónu (napr. YTONG, YPOR, PORFIX, a pod.) a tehál, vrátane súdržných podkladových omietok v exteriéroch aj interiéroch. Predstavuje spoľahlivé zníženie nasiakavosti problematických podkladov pred aplikáciami jednovrstvových vápennocementových a sadrových omietok aj bežných jadrových omietok. Zamedzuje predčasnému vyschnutiu aplikovanej omietky a zvyšuje jej súdržnosť s podkladom. Dodáva sa v modrom farebnom odtieni.

Dodáva sa ako koncentrát – nutné riediť vodou v pomere 1 : 2.

Hydroizolácia povlaková 1K - kúpeľňová hydroizolácia

Hydroizolácia na vnútorné použitie na nosné minerálne podklady (cementové a vápennocementové omietky, betón, anhydrit, sadrokartón, drevoštiepkové a cementoštiepkové dosky a pod.), je určená na okamžité použitie. Je vhodná na vykurované podlahy. Vo vyschnutom stave vytvára plošnú izoláciu priestorov zaťažených prechodnou (oplachovou) vlhkosťou (napr. WC, kúpeľne, sprchové kúty a pod.), podklad pre lepenie keramických obkladových prvkov a prírodného, príp. umelého kameňa. Pri zvýšenom zaťažení vlhkosťou musia byť obkladané podlahové plochy (napr. sprchový kút, a pod.) realizované v spáde minimálne 2 %. Vysoká elasticita, bezšvová izolácia bez akýchkoľvek škár. Nevhodná pre bazény alebo priestory trvale zaťažené tlakovou vodou a pre plochy zaťažované šmykovým napätím a vzlínajúcou vlhkosťou. Dodáva sa v béžovej alebo svetlozelenej farbe.

Hydroizolačná stierka 1K - balkónová hydroizolácia

Suchá zmes, ktorá po rozmiešaní s vodou vytvára flexibilnú bezšvovú hydroizoláciu so schopnosťou premostenia dodatočne vzniknutých trhlín v podklade. Vhodná na všetky druhy minerálnych podkladov (napr. omietky, betón, anhydrit, sadrokartón), drevoštiepkové dosky vrátane podkladov so zabudovaným podlahovým vykurovaním. Je určená výhradne pre aplikácie s podlahovou krytinou - keramické obkladové prvky, prírodný a umelý kameň, perimetrický polystyrén, nopová fólia a pod. Pre vlhkostne zaťažené prostredie - základy, vonkajšie steny spodnej stavby, nádrže, steny a podlahy, napr. plavárne, bazény, kúpeľne, sprchy, WC, balkóny, terasy a pod. Je rýchlo a ľahko spracovateľná, v predpísanej aplikačnej hrúbke tvrdne bez vlastného predpätia a bez trhlín, odolná voči mrazu a starnutiu, vodonepriepustná, s dobrou priľnavosťou k podkladu, odolná proti bežným dezinfekčným a rozmrazovacím látkam. Nie je vhodná pre pojazdové plochy zaťažované šmykovým napätím.

Hydroizolačná stierka 2K - tlaková hydroizolácia

Hydraulicky veľmi rýchlotuhnúca hydroizolačná stierka určená priamo pod keramický obklad. Vhodná na utesňovanie stavieb vo vnútorných aj vonkajších priestoroch - napr. vonkajšie steny pivníc, základy, nádrže, stenové a podlahové plochy vo vlhkých a mokrých častiach stavebných konštrukcií. Ideálna predovšetkým na rýchlu izoláciu bazénov a pre zhoršené klimatické podmienky v exteriéri. Rýchla a ľahká spracovateľnosť s vynikajúcou konzistenciou, vynikajúca priľnavosť k podkladu. Veľmi rýchle vytvrdnutie – pochôdznosť a možnosť obkladať po 4 hodinách. Vodonepriepustnosť pre tlakovú vodu až 50 m vodného stĺpca, premosťuje trhliny do 2,5 mm, odolná proti mrazu, starnutiu a UV žiareniu.