Úvodná stránkaVyhľadávanieMapa webuTlačČeskySlovenskyDeutsch
Cemix, s.r.o.
Nový vzorkovník fasád
BISNODE - Monitoring platobnej morálky slovenských a českých firiem
veľkosť textu: menšiaveľkosť textu: strednáveľkosť textu: väčšia

Cemix supertherm system

cemix_system_web

TEPELNO-IZOLAČNÝ OMIETKOVÝ

SYSTÉM

 

Tepelno-izolačné omietky patria medzi moderné stavebné hmoty, ktoré sa používajú predovšetkým na aplikácie vo vonkajšom prostredí. Je ich však možné  použiť tiež v interiéroch, medzi vykurovanými a nevykurovanými  miestnosťami - na steny z ich chladnejšej strany.
Cemix vyrába dva typy tepelno-izolačných omietok, a to Supertherm TO a Supertherm TO extra. Tieto omietky tvoria medzistupeň medzi bežnými ľahčenými omietkami a zatepľovacím systémom. Svojimi tepelno-izolačnými vlastnosťami výrazne znižujú prestup tepla stenami a tak znižujú energetickú náročnosť na vykurovanie objektov. Celý omietkový zatepľovací systém má veľmi priaznivú difúziu vodných pár, a tak umožňuje "dýchanie stien".
Omietky Cemix Supertherm sú vhodné na všetky druhy murovacích materiálov a je možné ich využiť všade tam, kde je požiadavka na väčšiu odolnosť voči objemovým zmenám vplyvom teploty, kde by pri bežnej omietke dochádzalo k tvorbe trhlín.

 

Podrobnosti k tepelno-izolačným omietkovým systémom Cemix nájdete vo formáte PDF v dokumente: Cemix supertherm

 Supertherm TO (l ≤ 0,2 W/m.K)


 

Legenda:

1Bežné murivo
2Prednástrek
3Jadrová omietka
4Penetrácia
5Vyrovnávacia vrstva - nevykonáva sa
6Štuková vrstva
7Penetrácia (podľa použitej povrchovej úpravy)
8Povrchová úprava

Omietka sa nanáša v požadovanej hrúbke (max. 40 mm) a stiahne sa do roviny omietkarskou latou. Po dostatočnom zatuhnutí (podľa vonkajších podmienok za 6-14 hodín) sa povrch omietky celoplošne zdrsní mriežkovou škrabkou alebo kovovou latou. Pri požadovanej väčšej hrúbke (celkovo max. do 60 mm) sa prvá vrstva nezarovnáva, ale po jej dostatočnom zavädnutí (podľa vonkajších podmienok po 6 až 12 hodinách) sa nanáša druhá vrstva tak, aby nedošlo k poškodeniu prvej vrstvy. Celková doba zretia omietky pred aplikáciou povrchovej vrstvy závisí na jej hrúbke a vonkajších podmienkach a predstavuje 14 až 28 dní.


Supertherm TO extra (l ≤ 0,1 W/m.K)

 

Legenda:

1Bežné murivo
2Prednástrek
3Jadrová omietka
4Penetrácia
5Vyrovnávacia vrstva
6Štuková vrstva
7Penetrácia (podľa použitej povrchovej úpravy)
8Povrchová úprava

Omietka sa nanáša v jednom pracovnom kroku v hrúbke 30-60 mm a stiahne sa do roviny omietkarskou latou. Po dostatočnom zatuhnutí omietky (podľa vonkajších podmienok za 6-14 hodín) sa povrch omietky plošne zdrsní mriežkovou škrabkou alebo kovovou latou. Pri požadovanej väčšej hrúbke (celkovo max. do 100 mm) sa zarovnanie a zdrsnenie prvej vrstvy nerealizuje, ale po jej dostatočnom zavädnutí (podľa vonkajších podmienok po 6-12 hodinách) sa nanáša druhá vrstva tak, aby nedošlo k poškodeniu prvej vrstvy. Celková doba zretia omietky pred aplikáciou povrchovej vrstvy závisí od jej hrúbky a vonkajších podmienok a predstavuje 14 až 28 dní.