Úvodná stránkaVyhľadávanieMapa webuTlačČeskySlovenskyDeutsch
Cemix, s.r.o.
BISNODE - Monitoring platobnej morálky slovenských a českých firiem
Nový vzorkovník fasád
veľkosť textu: menšiaveľkosť textu: strednáveľkosť textu: väčšia

Cemix ceramic system





cemix_system_web

KÚPEĽNE, KUCHYNE A BYTOVÉ JADRÁ

 

Pri rekonštrukcii alebo prestavbe starej kúpeľne či bytového jadra, prípadne pri novej výstavbe je potrebné rozvrhnúť prívody, odpady a elektroinštaláciu. Dbáme na rozmiestnenie všetkých predmetov, ktoré budú v priestore použité. Rekonštrukcia znamená zachovanie pôvodného dispozičného riešenia a úplnú alebo čiastočnú výmenu starých materiálov. Pri čiastočnej rekonštrukcii bytové jadro nevymieňame, iba ho opravíme a využijeme ako podklad pre nové povrchové úpravy s rovnakým alebo mierne upraveným dispozičným usporiadaním. Zachováme iba bežné medzibytové inštalácie. Prestavbou meníme celkovú konštrukciu aj usporiadanie.

Rekonštrukcia a prestavba sa realizujú s ohľadom na statické možnosti stropnej konštrukcie, preto na výstavbu novej kúpeľne používame ľahké materiály (pórobetón, ľahké tehlové priečky alebo sadrokartón). Po výstavbe nosnej konštrukcie, vyriešení rozvodov a inštalácií sa pristúpi k hydroizolačným a obkladačským prácam.

 

Podrobnosti k systémom pre kúpeľne, kuchyne a bytové jadrá nájdete vo formáte PDF v dokumente: Kúpeľne, kuchyne a bytové jadrá

Rez vodorovnou izoláciou


 

 

Výhody hydroizolačného systému Cemix:
- nevytvára výkvety na dlažbách a obkladoch
- je vhodný pre použitie na vykurované podlahy
- izolácie je dostatočne vodotesná a zároveň paropriepustná
- izolácia má dlhodobú účinnosť, je bez švov a škár
- výrobky vykazujú vysokú pružnosť
- ekonomicky úsporné spracovanie
- čistá a jednoduchá aplikácia

 

Cemix Kúpeľňová hydroizolácia sa nanáša na podklad opatrený výrobkom Cemix Penetrácia hĺbková. Nanášanie hydroizolácie sa vykonáva valčekom alebo štetcom v dvoch vrstvách - pre ľahkú kontrolu vykonania sa výrobok dodáva pre každú vrstvu v inom farebnom odtieni - béžová a zelená.
 
Rohy, rovnako ako dilatačné a pracovné škáry, je potrebné utesniť Cemix Pružnou tesniacou páskou  80 alebo 100, uloženou do prvej vrstvy Kúpeľňovej hydroizolácie.

Rez zvislou izoláciou


 

 

V nadväznosti na nasiakavosť a veľkosť keramického obkladu či dlažby je možné zo sortimentu Cemix využiť na lepenie niekoľko výrobkov. Všetky stavebné obkladové lepidlá Cemix sú mrazuvzdorné a je s nimi možno lepiť akékoľvek nasiakavé obklady. Na lepenie nenasiakavých obkladov je potrebné využiť lepidlá s kategórie min. C2.

 

Výhody použitia lepiacich tmelov Cemix:
- jednoduché spracovanie
- vysoká stálosť a pevnosť
- vodoodpudivosť
- paropriepustnosť
- mrazuvzdornosť
- flexibilita

 

Na škárovanie obkladov a dlažieb, v závislosti na šírke škáry a spôsobe použitia, ponúka Cemix výrobkovú skupinu škárovacích hmôt s triedou CG2.

BALKÓNY, LODŽIE, TERASY

 

Konštrukcie terás a lodžií v bežných budovách boli a sú vytvárané predovšetkým monolitickými betónovými konštrukciami. K ich poškodeniu dochádza predovšetkým prenikaním vody vplyvom starnutia skôr používaných materiálov a technologických postupov pri ich výstavbe. Z týchto dôvodov dochádza k značnej degradácii stavebných dielov v jej dôsledku môže byť ohrozená bezpečnosť ich používania. Úlohou pri opravách týchto častí objektov je komplexne a spoľahlivo analyzovať predovšetkým dôvody ich poškodenia, následne ich sanovať vrátane priľahlých konštrukcií a tým zabezpečiť ich používanie z hľadiska ich spoľahlivosti a bezpečnosti.

Rez systémom hydroizolácie balkónu - systém I (II)


 

 

Prvotným krokom pri opravách týchto častí stavieb je sanácia samotnej železobetónovej konštrukcie - podrobnosti k postupu nájdete v PDF: Sanácia železobetónových konštrukcií
 
Správny spôsob zakrytia konštrukcie, ktorý zaručí dlhodobú funkčnú spoľahlivosť a trvanlivosť realizovanej rekonštrukcie nájdete v dokumente PDF: Balkóny, lodžie a terasy

 

 

Výhody systému I

- bezšvové a bezškárové  utesnenie
- výborná priľnavosť k podkladu
- nepriepustnosť pre vodu pôsobiacu aj hydrostatickým tlakom do 15 m vodného stĺpca
- odolnosť voči mrazu a starnutiu
- preklenutie následne vzniknutých trhlín až do šírky cca 0,75 mm
- nezávadnosť pre životné prostredie

* ) pre systém II je použitý materiál Cemix Tlaková hydroizolace

 

Výhody systému II

- najpružnejšie bezšvové a bezškárové utesnenie
- veľmi jednoduché a bezproblémové spracovanie
- dobrá priľnavosť k podkladu
- nepriepustnosť pre vodu pôsobiacu aj hydrostatickým tlakom do 15 m vodného stĺpca
- odolnosť proti negatívnemu tlaku až do 3 m hladiny spodnej vody (tiež pre dodatočné utesnenie vnútorných priestorov pod úrovňou terénu (musí byť prekryté)
- odolnosť proti mrazu a starnutiu
- preklenutie následne vzniknutých trhlín až do šírky cca 1,5 mm