STAVBA V HARMóNII S PRÍRODOU
Zdravé bývanie a tradičné staviteľstvo s prírodnými produktmi.
Hlina je najstarším stavebným materiálom ľudstva. Už od pradávnych čias je vďaka svojej kvalite, odolnosti a zdravotnej tolerancii osvedčeným materiálom.

Hlinu v posledných rokoch vyhľadáva čoraz viac ľudí ako tradičný prírodný a úplne ekologický stavebný materiál. Nájdeme ju takmer všade, a to z nej robí takmer neobmedzene dostupný materiál, ktorý tak môžeme použiť vo veľkom. Navyše je možné ťažbu hliny vykonávať s relatívne malým dopadom na životné prostredie, tým sa jej výroba stáva energeticky efektívna, udržateľná a ekologicky priaznivá.
Vedeli ste, že hlina zaisťuje príjemnú vnútornú klímu v miestnostiach a budovách?

Medzi silné stránky hlinených stavebných materiálov bezpochyby patrí pozitívny vplyv na vnútornú klímu v miestnosti alebo budove. Hlina totiž dokáže v krátkom čase absorbovať relatívne veľké množstvo vlhkosti, uložiť ju a neskôr znova uvoľniť. V praxi to znamená, že hlinená omietka ukladá vlhkosť, keď je jej v miestnosti príliš, a opäť ju uvoľňuje, keď sa vzduch stane príliš suchým. Hlina tak "reguluje" vlhkosť vzduchu v miestnosti a zaisťuje konštantnú, príjemnú vlhkosť a zdravú vnútornú klímu.

Okrem toho hlina vie ukladať teplo a má schopnosť tlmiť zvuk. Navyše je hlina vhodná pre alergikov, pretože dokáže pohlcovať škodlivé látky zo vzduchu vrátane cigaretového dymu. Ďalšou vlastnosťou hlinených omietok je práve schopnosť pohlcovať pachy.

Hlina je pre každého

Hlinu ako stavebný materiál je možné použiť v novostavbách či pri rekonštrukciách hlinených stavieb, ale aj na klasické tehlové murivo. Na steny a stropy odporúčame hlinené omietky Cemix. Ako už bolo povedané, hlinené omietky môžu mnohými spôsobmi veľmi pozitívne ovplyvniť vnútornú klímu.

Pri renováciách vytvára hlinená omietka na stenách aj stropoch zaujímavé textúry a atraktívne povrchy s prirodzeným, harmonickým dojmom a modelovanými zaoblenými rohmi.

Aj v novostavbe, s esteticky hladkými povrchmi stien, môže hlinená omietka nenápadne zlepšovať našu pohodu a vnútornú klímu v miestnostiach.

Hlinené omietky vrátia prírodu do stavieb a domovov rovnako ako iné materiály, napríklad drevo a kameň. Prírodné materiály nás vracajú ku koreňom a dodávajú pozitívnu energiu nášmu bývaniu.

Objavte hlinené produkty