TAJOMSTVO POKLÁDKY KERAMICKÝCH OBKLADOV
Pokládka obkladov je obľúbeným spôsobom, ako vylepšiť vzhľad interiéru aj exteriéru
Správne lepidlo zaistí pevnú a dlhodobú spojitosť medzi obkladom a podkladom. Pri výbere lepidla na obklady je dôležité zohľadniť typ podkladu, prostredie, v ktorom bude obklad položený, a veľkosť obkladov. Pokiaľ si nie ste istí, ktoré lepidlo zvoliť, poraďte sa s odborníkom.
Aké lepidlo sa hodí pre váš projekt?

Plánujete položiť dlažbu? Kľúčom k úspešnej a trvanlivej pokládke je výber správneho lepidla na dlaždice. Od spoľahlivého lepenia až po vhodné prispôsobenie rôznym podkladom - objavte najdôležitejšie faktory, vďaka ktorým je výber správneho lepidla nevyhnutným krokom pre bezchybný a dlhotrvajúci výsledok pokládky dlažby.

Viac
Ako vybrať zubové hladítko?

Veľkosť zuba hladidla (stierky) súvisí s veľkosťou lepeného obkladu alebo dlažby. Tento faktor ovplyvňuje množstvo lepidla, ktoré sa nanesie na povrch a tiež to, ako dobre sa dlažba upevní a vyrovná na podklade.

Viac
Umenie obkladov s metódou buttering & floating

Hovorili ste si niekedy, ako dokážu profesionáli perfektne prilepiť obklady? Metóda buttering & floating je kľúčom k dokonalému výsledku. Prečítajte si viac a zistite, v čom táto metóda spočíva.

Viac
Biele cementové lepidlo na lepenie sklenenej mozaiky

Biele cementové lepidlo zvýrazní farbu skla mozaiky a nijako neovplyvní farbu škárovacej hmoty. Je tiež dobré lepiť lepidlom s predĺženou dobou spracovateľnosti. Je možné potom obkladať väčšie plochy, a tento druh lepidla lepšie odstránite z veľkého množstva škár.

Viac